Praktisk och slitstark plocklåda
Med en plocklåda från Erfa Hylllagret är du garanterad att kunna hålla ordning på dina material. Oavsett om lådan ska användas till lager, verkstad eller garage och om lådan ska förvara skruvar, bultar, muttrar eller andra material, så har vi en plocklåda som passar ditt behov. Denna plocklåda är tillverkad av slitstark plast, vilket gör att den tål dagligt slitage och håller i många år.
Plocklådan har en skåra på baksidan, så att den vid köp av en upphängningsskena kan hängas på hålpaneler, verkstadsvagnar eller -väggar. Detta gör att din sortering av smådelar kan vara närmare ditt arbetsområde och så dina skruvar är nära till hands när du behöver dem. Vill du spara extra utrymme, så kan denna låda även staplas.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
| Typ | Plocklådor |
| Systemet | Model PB |
| Lådmodell | PB |
| Höjd | 13 cm |
| Längd | 23 cm |
| Bredd | 15 cm |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Grå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

