Solid stålhylla i galvaniserat stål
När du köper denna stålhylla, köper du en hylla i ett starkt och hållbart material. Vår populära stålhylla är producerad i galvaniserat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. Den är helt idealisk för att skapa massor av förvaringsutrymme antingen hemma, i garaget, på kontoret, webbshoppen eller lagret.
OBS: Bilden är vägledande
Vid första anblicken verkar hyllsystemet ultralätt, men vid närmare granskning syns ett mer sammansatt system med en mängd möjligheter och ändlösa variationer. Därför är flexibilitet också ett av de ord som bäst beskriver denna stålhylla. Med vårt utbud av flera olika storlekar och fri montering av hyllplanen, har du möjlighet att själv bygga din egen kombination. Varje hyllplan kan klara en belastning på 100 kg jämnt fördelat, och hyllplanen kan enkelt flyttas upp och ned med intervaller om 2,5 cm, utan verktyg. På så sätt får du en stark hylla du kan anpassa, så den passar exakt de behov du kan ha. Denna stålhylla är därför idealisk för dig som önskar överblick och ordning i din lagerbehållning med minimalt utrymme att slösa.
Det kan köpas till en rad tillbehör till vår populära Erfa 210 stålhylla, som exempelvis klädstång och bokstöd. Du hittar tillbehören till hyllan under tillbehör till stålhyllor.
Det medföljer allt du behöver av bultar, muttrar och hyllbärare som du behöver för att montera hyllan. Du måste vara medveten om att det medföljer det antal hyllbärare som passar för att alla hyllplan ska placeras i samma höjd, precis som visat på bilden av hyllan.
En skräddarsydd lösning
Letar du efter något särskilt, har vi många möjligheter med vår stålhylla. Hyllan kan pulverlackeras i en mängd olika RAL classic-färger. Om du önskar skapa ditt eget personliga uttryck, är du alltid välkommen att ringa – eller skriva, och få ett erbjudande på pulverlackering av vår populära Erfa 210 stålhylla. Du kan alltid kontakta vår kundtjänst för mer information.
Garanterat säker stålhylla
Hos Erfa Hylllagret har vi själva ansvarat för utvecklingen och framställningen av vår Erfa 210 stålhylla. Det betyder att alla våra Erfa 210 stålhyllor tillverkas i Danmark på vår egen fabrik. På så sätt säkerställer vi att de lever upp till våra höga standarder. För din ytterligare säkerhet har vi testat alla våra produkter på Dansk Teknologisk Institut enligt följande möbelstandarder: EN 14073-2:2004, EN 14073-3:2004, EN 14074:2004,EN 14749:2005
- 2 x hyllstolpar i galvaniserat stål - H:120 cm
- 3 x metallhyllplan - L:90 x D:30 cm
- 1 par sidokors
- 1 par bakre kors
- 2 x hyllstolsfötter
- 15 x bultar & muttrar
- 4 x hyllbärare
| Typ | Stålhyllor |
| Systemet | Erfa 210 Stålhylla |
| Höjd | 120 cm |
| Längd | 90 cm |
| Djup | 30 cm |
| Längd för hyllplan | 90 cm |
| Hylla pr. fack | 3 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (2.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 86 cm |
| Belastning pr. hylla | 100 kg |
| Material | Galvaniserat stål |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

