Balk till pallställ
Balk till pallställ, producerad i pulverlackerat stål i industrikvalitet 180 cm. 2 pallar, max belastning: 2 ton per balkpar (1 ton per pallplats). Balk till en extra sektion i ditt pallställ eller om du vill bygga ditt eget pallställ. Den är producerad i pulverlackerat stål i kraftig orange färg. Vi producerar balken, och allt till våra pallställ, på vår fabrik i Danmark. Danskproducerad kvalitet och snabb leverans.
För pulverlackeringen använder vi enbart den bästa lackeringen på marknaden och den kraftiga orange färgen håller designen i många år, även vid hårt dagligt bruk. Balkarna har en hög bärförmåga. Ett balkpar kan bära upp till 2 ton. Med plats för två pallar på varje bärlag kan du lasta upp till 1 ton på varje pall. Balk till pallställ i garanterad dansk kvalitet.
Dessa balkar säljs styckvis och med säkringsbrickor.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information
- 1 x Bärbalk för Pallställ - L:180cm
- 2 x Säkerhetssprintar för Pallställ
- 1 x Viktplatta
| Typ | Bärbalkar |
| Systemet | Erfa Pallställ |
| Höjd | 8 cm |
| Längd | 180 cm |
| Hyllöppningslängd | 180 cm |
| Flyttbara bärplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Antal pallplatser | 2 |
| Belastning pr. hylla | 2.000 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Orange (RAL 2004) |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

