Balk till pallställ
Balk till pallställ, producerad i pulverlackerat stål i industrikvalitet för en max. belastning på 1 ton per pallplats. Balk till en extra sektion i ditt pallställ eller om du vill bygga ditt eget pallställ. Den är producerad i pulverlackerat stål i kraftig orange färg. Danskproducerad kvalitet och snabb leverans.
För pulverlackeringen använder vi enbart den bästa lackeringen på marknaden och den kraftiga orange färgen håller designen i många år, även vid hårt dagligt bruk. Balkarna har en hög bärförmåga. Du kan lasta upp till 1 000 kg. på varje pallplats. Balk till pallställ i garanterad dansk kvalitet.
Dessa balkar säljs styckvis och inklusive säkringsbrickor för varje ände av balken.
- 1 x Bärbalk för Pallställ - L:270cm
- 2 x Säkerhetssprintar för Pallställ
- 1 x Viktplatta
| Typ | Bärbalkar |
| Systemet | Erfa Pallställ |
| Höjd | 13 cm |
| Längd | 270 cm |
| Hyllöppningslängd | 270 cm |
| Flyttbara bärplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Antal pallplatser | 3 |
| Belastning pr. hylla | 3.000 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Orange (RAL 2004) |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

