Praktisk sorteringslåda
Med en sorteringslåda gör du det mer överskådligt att ha ordning på dina smådelar. Oavsett om lådan ska användas till lager, verkstad eller garage och om lådan ska förvara skruvar, bultar eller muttrar, så har vi en sorteringslåda som passar ditt behov. Denna sorteringslåda är tillverkad av slitstark plast, vilket gör att den tål dagligt slitage och håller i många år.
Sorteringslådan har en skåra på baksidan, så att den vid köp av en upphängningsskena kan hängas på hålpaneler, verkstadsvagnar eller -väggar. Detta gör att din sortering av smådelar kan vara närmare ditt arbetsområde och så dina skruvar är nära till hands när du behöver dem. Vill du spara extra utrymme, så kan denna låda även staplas.
Har du många delar som ska sorteras och behöver du kunna sortera det ytterligare? Då kan du även köpa rumdelare till denna låda.
| Typ | Sorteringslådor |
| Systemet | Model PL |
| Lådmodell | PL |
| Höjd | 8.1 cm |
| Längd | 40 cm |
| Bredd | 9.1 cm |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Blå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

