Påbyggnadssektion till storfackshylla med plastlådor
När du köper denna påbyggnadssektion till storfackshylla, köper du en hyllsystem i ett starkt och hållbart material med massor av lagringsutrymme. Vår populära storfackshylla är producerad i pulverlackerat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. extremt hållbart och ger en stor bärförmåga. För att ge hyllsystemen deras enkla och robusta design har alla element pulverlackerats i vit RAL 1013. Pulverlackeringen är marknadens bästa, och ger ännu bättre skydd mot dagligt slitage och rost. Den tjocka och släta ytan hjälper till att förbättra rostskyddet, och den är dessutom enkel att rengöra. Den är helt idealisk för att skapa massor av lagringsutrymme antingen i garaget, webshoppen eller på lagret.
De medföljande plastlådorna passar precis till måtten på hyllsystemet, så du utnyttjar lagringsutrymmet så bra som möjligt. Plastlådorna är byggda i kraftig slagtålig plast och kan staplas ovanpå varandra. Som många av våra andra system, är detta system trycktestat på Dansk Teknologisk Institut till en godkänd max. belastning på 300 kg. per hyllplan, jämnt fördelat. Hyllplanen kan enkelt flyttas upp och ner i intervaller på 5 cm, utan användning av verktyg. På så sätt får du ett starkt hyllsystem du kan anpassa, så det passar exakt efter de behov du kan ha. Denna storfackshylla är därför idealisk för dig, som önskar överblick och ordning i ditt lagerbestånd med minimalt platsspill.
Detta hyllsystem är avsett som påbyggnad till ett komplett storfackshylla, och kan därför inte monteras för sig själv då det endast medföljer ett pelarpar till den ena sidan av hyllsystemet. Den måste byggas i förlängning med en komplett storfackshylla, annars måste en stege till storfackshyllan köpas till innan den kan monteras.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
- 3 x Hyllkolonner L:200 cm
- 8 x Bärbalkar i 165 cm i längd
- 8 x Bärbalkar mitt för 120 cm djup
- 8 x Metallplåtar (116 cm x 82.5 cm)
- 3 x Hyllkolonnfötter
- 2 x set gavelsprintar
- 40 x Svarta plastlådor
| Typ | Tillbyggnadsdel |
| Systemet | Erfa Storfackshylla |
| Lådmodell | KPTSW |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 175 cm |
| Djup | 120 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 165 cm |
| Antal plastlådor | 40 |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Vit |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

