Pulverlackerad storfackshylla med plastlådor
När du köper denna storfackshylla, köper du en hylla i ett starkt och hållbart material med massor av förvaringsutrymme. Vår populära storfackshylla är producerad i pulverlackerat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. extremt hållbart och ger en stor bärförmåga. För att ge hyllorna deras enkla och robusta design har alla element pulverlackerats i vitt RAL 1013. Pulverlackeringen är marknadens bästa, och ger ännu bättre skydd mot dagligt slitage och rost. Den tjocka och släta ytan bidrar nämligen till att förbättra rostskyddet, och den är dessutom lätt att rengöra. Den är helt idealisk för att skapa massor av förvaringsutrymme antingen i garaget, webbshoppen eller på lagret.
De medföljande plastlådorna passar exakt till hyllans mått, så du utnyttjar förvaringsutrymmet så bra som möjligt. Plastlådorna är byggda i kraftig slagtålig plast och kan staplas ovanpå varandra. Som många av våra andra system, är detta system trycktestat på Dansk Teknologisk Institut till en godkänd max. belastning på 300 kg. per hyllplan, jämnt fördelat. Hyllplanen kan enkelt flyttas upp och ner i intervaller om 7,5 cm, utan verktyg. På så sätt får du en stark hylla som du kan anpassa så att den passar exakt efter de behov du kan ha. Denna storfackshylla är därför idealisk för dig som önskar överblick och ordning i ditt lagerbestånd med minimalt svinn av utrymme.
Önskar du att bygga vidare på denna hylla med lådor, så har du även möjlighet till det. Du kan köpa påbyggnadssektion till storfackshyllan här.
Se även specifikationer för denna produkt för mer information.
- 6 x Hyllkolonner L:200 cm
- 8 x Bärbalkar i 165 cm i längd
- 8 x Bärbalkar mitt för 120 cm djup
- 8 x Metallplåtar (116 cm x 82.5 cm)
- 6 x Hyllkolonnfötter
- 2 x set gavelsprintar
- 40 x Svarta plastlådor Modell KPTSWS6415
| Typ | Storfackshylla |
| Systemet | Erfa Storfackshylla |
| Lådmodell | KPTSW |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 180 cm |
| Djup | 120 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 165 cm |
| Antal plastlådor | 40 |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Vit |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

