Beskrivning
Praktisk verktygsvagn för bygg- och industribruk
En verktygsvagn gör det enkelt att hålla ordning på verktyg och material på arbetsplatsen. Denna modell är tillverkad i robust stål och är utvecklad för användning i både verkstäder, byggarbetsplatser och industrimiljöer. Locket är tillverkat av en 2 mm aluzinkplåt och en 10 mm plywoodplåt
Den ger bra plats för förvaring av verktyg och gör det enkelt att hålla arbetsområdet organiserat.
Mobil arbetsstation
De stabila luftgummihjulen gör det möjligt att flytta verktyget runt på arbetsplatsen, så att det alltid är nära där arbetet utförs.
Locket är utrustat med en kraftig låsbult som kan låsas med hänglås (ingår ej).
Specifikationer
| Typ | Verktygsvagn |
| Höjd | 61 cm |
| Längd | 94 cm |
| Bredd | 62 cm |
| Volym | 160L |
| Lastkapacitet | 250 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Blå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

