Livsmedelsgodkänd plastlåda
Vår livsmedelsgodkända låda är stor och rymlig och tillverkad i kraftig kvalitet. Livsmedelsgodkända plastlådor är gjorda av material som är godkända för kontakt med livsmedel. Detta säkerställer att de inte avger skadliga kemikalier eller ämnen till livsmedlen och bevarar deras kvalitet och säkerhet. Du kan därför med fördel använda denna låda i kök, men även för förvaring av livsmedel.
Plastlådan kan användas i många olika sammanhang och för ett stort urval av varor. Plastlådan är lätt att transportera runt, då den kan staplas, men kvaliteten är också helt i topp. Lådans botten är förstärkt, så den är extra hållbar och har en livslängd på flera år. För extra säkerhet vid förvaring av dina livsmedel kan du köpa till lock till denna plastlåda. Ett lock till en livsmedelsgodkänd plastlåda säkerställer att innehållet skyddas mot damm, smuts och fukt.
Du hittar livsmedelsgodkända plastlådor i olika storlekar, och lock kan köpas till alla varianter.
Se även produktens specifikationer för mer information.
| Typ | Livsmedelsgodkända lådor |
| Systemet | Model PNB |
| Lådmodell | PNB |
| Höjd | 15 cm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 40 cm |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Grå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

