Praktisk och slitstark plocklåda
Med en plocklåda från Erfa Hylllagret är du säker på att kunna hålla ordning på dina material. Oavsett om lådan ska användas för lager, verkstad eller garage och oavsett om lådan ska förvara skruvar, bultar, muttrar eller andra material, så har vi en plocklåda som passar ditt behov. Denna plocklåda är producerad i slitstark plast, vilket gör att den tål dagligt slitage och håller i många år.
Dessa plocklådor kan staplas ovanpå varandra. Längs toppen av lådan har den en kant som är gjord för att botten av nästa låda sitter ovanpå, och att de inte glider ner i varandra när de är staplade.
Denna storlek av plocklåda är producerad med ett handtag på baksidan för upphängning på väggen med hjälp av upphängningsskenor. Du hittar våra upphängningsskenor här (måste monteras på hålpaneler eller skruvas in i väggen)
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
| Typ | Plocklådor |
| Systemet | Model TP |
| Lådmodell | TP |
| Höjd | 13 cm |
| Längd | 23.6 cm |
| Bredd | 16 cm |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Blå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

