Beskrivning
Praktisk och slitstark plocklåda
Med en plocklåda från Erfa Hylllagret är du garanterad att kunna hålla ordning på dina material. Oavsett om lådan ska användas till lager, verkstad eller garage och om lådan ska förvara skruvar, bultar, muttrar eller andra material, så har vi en plocklåda som passar ditt behov. Denna plocklåda är tillverkad av slitstark plast, vilket gör att den tål dagligt slitage och håller i många år.
Dessa plocklådor kan staplas ovanpå varandra. Längs toppen av lådan har den en kant som är gjord för att botten av nästa låda sitter ovanpå, och att de inte glider ner i varandra när de är staplade.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
Specifikationer
| Typ | Plocklådor |
| Systemet | Model TP |
| Lådmodell | TP |
| Höjd | 15.5 cm |
| Längd | 33.6 cm |
| Bredd | 21.5 cm |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Blå |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

