Stapelbar euro-låda i kvalitetsplast
Våra euro-lådor är svaret på dina förvaringsbehov och är utformade för att möta kraven från en mängd olika branscher och användningsområden. Dessa stapelbara lådor är stora och rymliga och tillverkade i en kraftig kvalitet som säkerställer deras pålitlighet och hållbarhet. Oavsett om du driver en lagerverksamhet, en produktionslinje eller ett logistikcenter, är våra euro-lådor den idealiska lösningen för att organisera och skydda dina varor. Plastlådans robusta design och förstärkta botten säkerställer att den kan hantera belastningen av även de tyngsta föremålen, vilket gör den idealisk för transport och förvaring.
Den bästa kvaliteten är avgörande för oss, och därför garanterar vi att våra euro-lådor lever upp till de högsta standarderna för kvalitet och pålitlighet. De är producerade i slagtålig plast som säkerställer att de kan motstå de utmaningar de utsätts för i din verksamhet. Dessa mångsidiga plastlådor kan användas för att förvara en mängd olika varor och material, och deras stapelfunktion gör dem lätta att transportera och förvara, även i trånga utrymmen.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
| Inre mått | L:56,5 x B:36,5 x H:14 cm |
| Typ | Eurolådor, Staplingslåda |
| Systemet | Model KPTSWS |
| Lådmodell | KPTSWS |
| Höjd | 15 cm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 40 cm |
| Volym | 28.8 L |
| Lastkapacitet | 30 kg |
| Staplad lastkapacitet | 180 kg |
| Material | PP-Plast |
| Färg | Svart |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

