Komplett storfackshylla / lagerhylla för ditt nya lager
Det kan egentligen sägas mycket kort och tydligt: Vår lagerhylla med metallhyllplan är väl utformad och tänkt att användas. Systemet är enkelt att montera, det är perfekt för att växa tillsammans med dig och ditt lager, och du kan använda det för att lagra alla sorters gods, både i hemmet, garaget, för din webbshop eller för alla sorters plocklager.
Det kanske låter lite vilt att köpa ett hyllsystem som kan följa dig genom hela livet. Men inte desto mindre är det möjligt med denna lagerhylla, som du efter hand kan anpassa så att den fortsätter att passa dina behov. När du ska utöka lagret kan du bygga till hyllan, så att du får mer plats för förvaring av dina saker. Ska du flytta till mindre lokaler eller omstrukturera ditt lager, kan du separera hyllsystemets olika moduler och använda de olika elementen på olika platser i bostaden. På så sätt är denna lagerhylla otroligt flexibel och ger väldigt många möjligheter att skapa exakt den förvaringsplats du behöver i ditt hem.
Bygg din egen kombination med hjälp av höjdjusteringarna, eller flytta metallhyllplanen upp och ner i intervaller om 7,5 cm - allt utan verktyg. Varje hyllplan klarar en belastning på 300 kg jämnt fördelat, så lagringen har inga gränser.
Lagerhylla med metallhyllplan
Lagerhyllan är byggd i pulverlackerat stål av den enkla anledningen att det inte rostar och är mycket slitstarkt. Hyllplanen består av metallplåtar och hyllan framstår i sin helhet vit, med färgkoden RAL: 1013. Som kronan på verket, för att säkerställa dig de bästa möjliga lösningarna, har vi låtit lagerhyllan testas på Dansk Teknologisk Institut.
- 6 x hyllkolonner i pulverlackerat stål, längd 250 cm
- 20 x bjälkar, längd 165 cm
- 40 x säkerhetsspärrar för bjälke
- 20 x metallplåtar (76 cm x 82.5 cm)
- 6 x hyllkolonnsfötter
- 3 x uppsättningar korsavstyckningar för gavel, djup 80 cm
| Typ | Storfackshylla |
| Systemet | Erfa Storfackshylla |
| Höjd | 250 cm |
| Längd | 183 cm |
| Djup | 80 cm |
| Hylla pr. fack | 5 |
| Antal fack | 2 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 165 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Vit (RAL 1013) |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

