Hängstång för stålhylla
210BS100401
- 1 st. Galgstång för Erfa 210 stålhylla
- 2 st. Monteringsfästen för galgstång
- 2 st. Bultar för monteringsfäste
- 4 st. bultar
- 4 st. muttrar
I lager
SEK 243,72
(inkl. moms)När du köper denna stålhylla, köper du en hylla i ett starkt och hållbart material. Vår populära stålhylla är producerad i galvaniserat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. Den är helt idealisk för att skapa massor av förvaringsutrymme antingen hemma, i garaget, på kontoret, i webbutiken eller på lagret.
OBS: Bilden är endast vägledande
Vid första anblicken verkar hyllsystemet extremt enkelt, men vid närmare granskning ses ett mer sammansatt system med en mängd möjligheter och oändliga variationer. Därför är flexibilitet också ett av de ord som bäst beskriver denna stålhylla. Med vårt urval av flera olika storlekar och dess fria montering av hyllplan, har du möjlighet att själv bygga din egen kombination. Varje hyllplan kan klara en belastning på 100 kg jämnt fördelat, och hyllplanen kan enkelt flyttas upp och ner med intervaller på 2,5 cm, utan användning av verktyg. På så sätt får du en stark hylla som du kan anpassa så att den passar exakt efter de behov du kan ha. Denna stålhylla är därför idealisk för dig som önskar överblick och ordning i ditt lager med minimalt utrymme att spilla.
En rad tillbehör kan köpas till vår populära Erfa 210 stålhylla, såsom en klädstång och bokstöd. Du hittar tillbehören till hyllan under tillbehör till stålhyllor.
Allt du behöver av bultar, muttrar och hyllbärare som du behöver för att montera hyllan medföljer. Du bör vara medveten om att antalet hyllbärare som medföljer är anpassat för att alla hyllplan monteras i samma höjd, precis som visat på bilden av hyllan.
Letar du efter något speciellt, har vi många möjligheter med vår stålhylla. Hyllan kan pulverlackeras i en mängd olika RAL Classic-färger. Om du önskar att skapa ditt eget personliga uttryck, är du alltid välkommen att ringa – eller skriva, och få ett erbjudande på pulverlackering av vår populära Erfa 210 stålhylla. Du kan alltid kontakta vår kundtjänst för mer information.
Hos Erfa Hylllagret har vi själva stått för utvecklingen och tillverkningen av vår Erfa 210 stålhylla. Det innebär att alla våra Erfa 210 stålhyllor tillverkas i Danmark på vår egen fabrik. På så sätt säkerställer vi att de lever upp till våra höga standarder. För din ytterligare säkerhet har vi testat alla våra produkter på Dansk Teknologisk Institut enligt följande möbelstandarder: EN 14073-2:2004, EN 14073-3:2004, EN 14074:2004,EN 14749:2005
| Typ | Stålhyllor |
| Systemet | Erfa 210 Stålhylla |
| Höjd | 160 cm |
| Längd | 105 cm |
| Djup | 40 cm |
| Längd för hyllplan | 100 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (2.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 96 cm |
| Belastning pr. hylla | 100 kg |
| Material | Galvaniserat stål |