Hängstång för stålhylla
210BS100501
- 1 st. Galgstång för Erfa 210 stålhylla
- 2 st. Monteringsfästen för galgstång
- 2 st. Bultar för monteringsfäste
- 4 st. bultar
- 4 st. muttrar
I lager
SEK 280,43
(inkl. moms)När du köper denna stålhylla, köper du en hylla i ett starkt och hållbart material. Vår populära stålhylla är producerad i galvaniserat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. Den är helt idealisk för att skapa massor av förvaringsutrymme antingen i hemmet, garaget, kontoret, webbutiken eller lagret.
OBS: Bilden är vägledande
Vid första anblicken verkar hyllsystemet ultralätt, men vid närmare granskning ses ett mer sammansatt system med en mängd möjligheter och oändliga variationer. Därför är flexibilitet också ett av de ord som bäst beskriver denna stålhylla. Med vårt utbud av flera olika storlekar och dess fria montering av hyllplan, har du möjlighet att själv bygga din egen kombination. Varje hyllplan kan klara en belastning på 100 kg jämnt fördelat, och hyllplanen kan lätt flyttas upp och ner i intervaller om 2,5 cm, utan verktyg. På så sätt får du en stark hylla du kan anpassa, så den passar exakt de behov du kan ha. Denna stålhylla är därför idealisk för dig som önskar överblick och ordning i din lagerbehållning med minimalt utrymme att spilla.
Det kan köpas till en rad tillbehör till vår populära System 210 stålhylla, som till exempel galge och bokstöd. Du hittar tillbehöret till hyllan under tillbehör till stålhyllor.
Det medföljer allt du behöver av bultar, muttrar och hyllbärare som du behöver för att montera hyllan. Du ska vara uppmärksam på att det medföljer det antal hyllbärare som passar för att alla hyllplan sätts i samma höjd liksom visas på bilden av hyllan.
Letar du efter något speciellt, har vi många möjligheter med vår stålhylla. Hyllan kan pulverlackeras i ett otal RAL classic färger. Om du önskar att skapa ditt eget personliga uttryck, är du alltid välkommen att ringa - eller skriva, och få ett erbjudande på pulverlackering av vår populära System 210 stålhylla. Du kan alltid kontakta vår kundtjänst för mer information.
Hos Erfa Hylllagret har vi själva stått för utvecklingen och tillverkningen av vår System 210 stålhylla. Det betyder, att alla våra System 210 stålhyllor tillverkas i Danmark på vår egen fabrik. På det sättet säkerställer vi, att de lever upp till våra höga standarder. För din ytterligare säkerhet har vi testat alla våra produkter på Dansk Teknologisk Institut enligt följande möbelstandarder: EN 14073-2:2004, EN 14073-3:2004, EN 14074:2004,EN 14749:2005
| Typ | Stålhyllor |
| Systemet | Erfa 210 Stålhylla |
| Höjd | 280 cm |
| Längd | 205 cm |
| Djup | 50 cm |
| Längd för hyllplan | 100 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 2 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (2.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 96 cm |
| Belastning pr. hylla | 100 kg |
| Material | Galvaniserat stål |