Hel-svetsat materialskåp med plastlådor
Detta materialskåp är perfekt att använda för exempelvis förvaring av verktyg, kemikalier, dokument och mycket mer. Med ett materialskåp från MP-serien levererar Erfa Hylllagret materialskåp som fungerar bra för både lager, verkstad, kontor och garage. Möjligheterna är många och oavsett vilka behov du har, som kräver ett nytt stålskåp, så hittar du lösningen hos Erfa Hylllagret.
Detta skåp är inrett med plastlådor som passar måtten i skåpet, för att utnyttja utrymmet så bra som möjligt. Plastlådorna är praktiska om du vill kunna organisera dina material ytterligare och det gör det enklare att hitta precis det du står och behöver. Plastlådorna är producerade i slitstarkt material som tål många års dagligt slitage.
Vårt materialskåp är ett helsvetsat skåp som levereras monterat och är därför klart att användas direkt. Skåpet har inbyggt lås och det medföljer 2 nycklar, så ditt skåp är säkert när du förvarar dina värdesaker eller privata dokumenter säkert från obehöriga. Dessutom är hyllorna i skåpet flyttbara med intervaller på 5 cm, så du kan anpassa hyllnivån så att den passar det du förvarar.
Skåpet är producerat i pulverlackerat stål, som har en stark hållbarhet och bra skydd mot rost. Skåpet är pulverlackerat i Ljusgrått (RAL 7035). Pulverlackeringen håller designen i många år och tål hårt dagligt slitage. En kraftig och slät yta, som är enkel att rengöra. Det starka stålskåpet ger dig en säker förvaring för ditt dyra verktyg eller viktiga papper. Ett smart och säkert stålskåp för mångsidigt bruk på lager eller kontor.
Vill du köpa till extra hyllor till detta skåp, så är det också möjligt.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
- 1 x Stålskåp i serien MP - H:180 x L:80 x D:38cm
- 30 x Plastlåda L:30 x B:11.7 x H:9cm, Modell KPRK (Art.nr. KPRK3017)
| Typ | Stålskåp med plastlådor |
| Systemet | Erfa MP Stålskåp |
| Lådmodell | KPRK |
| Höjd | 180 cm |
| Längd | 80 cm |
| Djup | 38 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (5 cm intervaller) |
| Antal plastlådor | 30 |
| Belastning pr. hylla | 50 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Ljusgrå ( RAL 7035 ) |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

