Stålhylla för stålhyllor inkl. 4 hyllbärare
210100030K
- 1 st. Erfa 210 stålhyllplan
- 4 st. hyllbärare
I lager
SEK 205,33
(inkl. moms)Letar du efter ett stålskåp, som kan hålla till lite av varje? Kanske för företag, industri, kontor eller lager. Med ett stålskåp från Erfa Hylllagret kan du vara säker på en smart, praktisk och hållbar lösning i hög kvalitet.
Med ett stålskåp som detta uppnår du överskådlighet i dina göromål. Inuti skåpet hittar du hyllor, på vilka du fritt kan arrangera dina saker. Om hyllornas placering inte passar dig, kan du enkelt flytta runt dem i intervaller på 2,5 cm. Och om du skulle få användning för fler hyllor, kan du absolut köpa till fler. Varje hylla klarar en belastning på 100 kg jämnt fördelat – och om du behöver lagra mer vikt, kan förstärkning köpas till, så du kan uppnå en belastning på 150 kg. Begränsningarna är få, och monteringstiden för skåpet är endast 10 minuter.
Stålskåpet är tillverkat i galvaniserat stål, som ger ett industriellt och rått utseende. Samtidigt är stålskåpet långtidshållbart och slitstarkt – helt idealiskt för en hård verkstadsmiljö. Fronten är pulverlackerad blå (RAL: 5005), och dörren är extra förstärkt med ett inbyggt 3-punktslås – ett lås som öppnar i topp, mitt och botten, när du vrider på handtaget.
Flera av våra skåp passar bra ihop med våra andra system. Men visste du att vårt LA stålskåp kan byggas ihop med vårt mest populära stålhyllsystem? Vårt LA-skåp och Erfa 210 stålhylla är producerade baserat på samma system och kan därför enkelt kombineras. Hyllorna för 210 stålhylla och LA stålskåp är desamma och båda placeras med hyllbärare. Därför kan vårt LA stålskåp enkelt byggas ihop med vår 210 stålhylla. Du kan till exempel placera två LA stålskåp med jämna mellanrum så att det kan placeras hyllplan emellan. Eller lägg till ett tillbyggnadsdel i anslutning till skåpet.
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information.
| Typ | Stålskåp |
| Systemet | Erfa LA Stålskåp |
| Höjd | 198 cm |
| Längd | 100 cm |
| Djup | 30 cm |
| Hylla pr. fack | 6 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (2.5 cm intervaller) |
| Belastning pr. hylla | 100 kg |
| Material | Galvaniserat stål, Pulverlackad stål |
| Färg | Blå |