Beskrivning
Komplett hyllplan för storfackshyllor
Detta kompletta hyllplan för storfackshyllor levereras med allt du behöver: bärbalkar, hyllplan och säkerhetssprintar. Du behöver inte samla delar från flera produkter - hyllplanet är redo att monteras direkt på hyllställmets pelare.
Hyllplanet tål 300 kg i bärförmåga och är lämpligt för tung förvaring av material, verktyg och komponenter på lagret. Det kan kopplas till befintliga storfackshyllor som tillbyggnadsdel, eller användas som utgångspunkt när du sätter ihop ditt helt egna hyllsystem.
Om du behöver ett komplett hyllsystem redo för uppställning hittar du hela vårt utbud av Kompletta storfackshyllor.
Produkten innehåller
- 2 x Hyllplan för storfackshylla - L:82,5 x D:60cm
- 2 x Bärbalkar för storfackshylla - L:165cm
- 2 x Säkerhetsbleck för storfackshylla
Specifikationer
| Typ | Hyllplan för storfackshyllor |
| Systemet | Erfa Storfackshylla |
| Längd | 165 cm |
| Djup | 60 cm |
| Hyllöppningslängd | 165 cm |
| Lastkapacitet | 300 kg |
| Material | Pulverlackad stål |
| Färg | Vit (RAL 1013) |
Monteringsanvisningar
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

