Påbyggnadsdel för lagerhylla i galvaniserat stål
Lagerhyllor och hyllsystem räddar oss från oordning och hjälper oss att hålla reda på våra saker. Behöver du skapa ordning på ditt lager, hemma eller i garaget, kommer denna lagerhylla med spånskivor att vara dig till god hjälp. Med sin höga lastförmåga på upp till 300 kg, och det effektiva rostskyddet, är du garanterad en solid lösning många år framöver.
Oavsett vad du behöver lagra eller förvara, kommer detta hyllsystem att vara dig väl lämpat. Längden kan byggas ut i det oändliga, så du kan få exakt den kombination som passar dig och dina behov. Dessutom kan du placera hyllplanen med intervaller om 7,5 cm – och dessutom enkelt och snabbt utan verktyg. På så sätt utnyttjar du utrymmet på golvet och i dina hyllor på bästa sätt.
De flyttbara hyllplanen består av spånskivor med en tjocklek på 19 mm. Dessa gör sig särskilt lämpade för webbshopar eller plocklager, där man önskar minimal rengöring av hyllplanen. Dessutom säkerställer ytan att produkterna har ett bra grepp och står säkert i jämförelse med andra lagerhyllor.
Till denna hylla har vi valt galvaniserat stål av två enkla skäl: det rostar inte, och det är mycket slitstarkt. För att komplettera den stabila lösningen, har hyllan testats på Dansk Teknologisk Institut. All produktion och utveckling har skett i Danmark.
Denna hylla är konfigurerad som en påbyggnadsdel vilket innebär att den inte lämpar sig för att stå ensam. Det medföljer endast en gavel i ena änden, perfekt för att koppla direkt på en komplett lagerhylla i antingen 1 eller 2 sektioner.
- 2 x pelarfötter för gavel i galvaniserat stål - H:200 cm
- 3 x raka rör för gavel i galvaniserat stål - D:80 cm
- 2 x sneda rör för gavel i galvaniserat stål - D:80 cm
- 8 x bjälkar för Combi 75 - L:180cm
- 4 x spånskivor för Combi 75 - L:180 x D:80 cm
- 12 x plåtunderstöd i galvaniserat stål för djup 80 cm.
| Typ | Tillbyggnadsdel |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 189 cm |
| Djup | 80 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 180 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Galvaniserat stål, Trä |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

