Påbyggnadsdel för lagerhyllor med metallhyllplan
Lagerhyllor och hyllsystem räddar oss från oordning och hjälper oss att hålla reda på våra saker. Behöver du skapa ordning på ditt lager, hemma eller i garaget, kommer denna lagerhylla med metallhyllplan att vara dig till god hjälp. Den lämpar sig perfekt för användning utomhus eller i fuktiga utrymmen såsom kylrum, frysrum och mycket mer. Med det effektiva rostskyddet är du garanterad en solid lösning många år framöver.
Oavsett vad du behöver lagra eller förvara, kommer detta hyllsystem att vara dig väl lämpat. Längden kan byggas ut i det oändliga, så du kan få exakt den kombination som passar dig och dina behov. Dessutom kan du placera hyllplanen med intervaller om 7,5 cm – och dessutom enkelt och snabbt utan verktyg. På så sätt utnyttjar du utrymmet på golvet och i dina hyllor på bästa sätt.
De flyttbara hyllplanen består av 3 stålplåtar i galvaniserat stål och har en slät yta. Det gör dem otroligt lätta att rengöra, samtidigt som de är helt galvaniserade till skillnad från hyllor med spånskivor.
Till denna hylla har vi valt galvaniserat stål av två enkla skäl: det rostar inte, och det är mycket slitstarkt.
Denna hylla säljs utan gavel i ena änden då den är menad som en påbyggnad till nya eller befintliga kompletta lagerhyllor. Du hittar vårt utbud av kompletta hyllor här.
- 2 x pelarben för ändstolpe i galvaniserat stål - H:200 cm
- 3 x raka rör för ändstolpe i galvaniserat stål - D:50 cm
- 2 x sneda rör för ändstolpe i galvaniserat stål - D:50 cm
- 8 x bärbalkar för Combi 75 - L:180cm
- 12 x stålplåtar för Combi 75 Metall - L:60 x D:46 cm
| Typ | Tillbyggnadsdel |
| Systemet | Combi 75 Metal |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 189 cm |
| Djup | 50 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 180 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Galvaniserat stål |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

