Stålhylla med extra förvaring och plastlådor
När du köper denna stålhylla köper du en hylla i ett starkt och hållbart material med massor av förvaringsutrymme. Vår populära stålhylla är producerad i galvaniserat stål, vilket gör den mycket slitstark och motståndskraftig mot rost. Den är helt idealisk för att skapa massor av förvaringsutrymme antingen i garaget, kontoret, webbutiken eller lagret.
De medföljande plastlådorna passar exakt till hyllans mått, så du utnyttjar förvaringsutrymmet på bästa möjliga sätt. Plastlådorna är byggda i kraftig slagfast plast och kan staplas ovanpå varandra. Varje hyllplan klarar en belastning på 100 kg jämnt fördelat, och hyllplanen kan enkelt flyttas upp och ner i intervaller om 2,5 cm, utan verktyg. På så sätt får du en stark hylla som du kan anpassa för att den ska passa exakt de behov du kan ha. Denna stålhylla är därför idealisk för dig som önskar överblick och ordning i ditt lager med minimalt utrymme att slösa.
Om du vill bygga vidare på denna hylla utan lådor, så har du även möjlighet till det. Hyllan är vår populära Erfa 210 stålhylla och du kan köpa tillbyggnadsdelar till stålhyllan här.
Garanterat säker stålhylla
Hos Erfa Hylllagret har vi själva stått för utvecklingen och tillverkningen av vår Erfa 210 stålhylla. Det betyder att alla våra Erfa 210 stålhyllor tillverkas i Danmark på vår egen fabrik. På så sätt säkerställer vi att de lever upp till våra höga standarder. För din ytterligare säkerhet har vi testat alla våra produkter på Dansk Teknologisk Institut enligt följande möbelstandarder: EN 14073-2:2004, EN 14073-3:2004, EN 14074:2004, EN 14749:2005
Se även specifikationer för denna produkt, för mer information
- 2 x hyllkolonner fram, 200 cm
- 2 x hyllkolonn bak, 200 cm
- 4 x hyllfotsplattor
- 9 x stålhyllor L:90 x D:40 cm
- 1 x bakbalkssats
- 2 x sidobalkssats
- 17 x bultar och muttrar
- 32 x hyllbärare
- 32 plastlådor Modell KPRK4023H
| Typ | Stålhyllor |
| Systemet | Erfa 210 Stålhylla |
| Lådmodell | KPRK |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 105 cm |
| Djup | 40 cm |
| Längd för hyllplan | 100 cm |
| Hylla pr. fack | 9 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (2.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 96 cm |
| Antal plastlådor | 32 |
| Belastning pr. hylla | 100 kg |
| Material | Galvaniserat stål |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

