Säker lagerhylla i galvaniserat stål med trähyllplan
Lagerhyllor och hyllsystem räddar oss från oreda och hjälper oss att hålla ordning på våra saker. Behöver du skapa ordning på ditt lager, i hemmet eller garaget, kommer denna lagerhylla med spånskivor att vara dig till god hjälp. Med sin höga lastkapacitet på upp till 300 kg, och det effektiva rostskyddet, är du garanterad en solid lösning många år framöver.
Oavsett vad du behöver lagra eller förvara, kommer detta hyllsystem att vara dig lämpligt. Längden kan byggas ut oändligt, så du kan få precis den kombination som passar dig och dina behov. Dessutom kan du placera hyllplanen med intervaller om 7,5 cm - och dessutom enkelt och snabbt utan verktyg. På så sätt utnyttjar du golvytan och dina hyllor på bästa möjliga sätt.
De flyttbara hyllplanen består av spånskivor med en tjocklek på 19 mm. Dessa är särskilt lämpliga för webbshoppar eller plocklager där man önskar minimal rengöring av hyllplanen. Dessutom säkerställer ytan att produkterna har ett bra grepp och står säkert jämfört med andra lagerhyllor.
Till denna hylla har vi valt galvaniserat stål av två enkla anledningar: det rostar inte, och det är mycket slitstarkt. För att komplettera den stabila lösningen, har hyllan testats på Dansk Teknologisk Institut. All produktion och utveckling har skett i Danmark.
- 6 x pelare för gavel i galvaniserat stål - H:200 cm
- 9 x raka rör för gavel i galvaniserat stål - D:100 cm
- 6 x sneda rör för gavel i galvaniserat stål - D:100 cm
- 12 x bjälkar för Combi 75 - L:92cm
- 6 x spånskivor för Combi 75 - L:90 x D:100 cm
- 12 x plattstöd i galvaniserat stål för djup 100 cm.
| Systemet | Combi 75 |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 387 cm |
| Djup | 100 cm |
| Hylla pr. fack | 3 |
| Antal fack | 2 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 92 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Galvaniserat stål, Trä |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

