Säker lagerhylla i galvaniserat stål med trähyllplan
Lagerhyllor och hyllsystem räddar oss från oordning och hjälper oss att hålla ordning på våra saker. Om du behöver skapa ordning på ditt lager, hemma eller i garaget, kommer denna lagerhylla med spånplattor att vara till stor hjälp. Med sin höga lastkapacitet på upp till 300 kg och effektiva rostskydd är du garanterad en solid lösning många år framöver.
Oavsett vad du behöver lagra eller förvara, kommer detta hyllsystem att vara dig lämpligt. Längden kan byggas ut i det oändliga, så att du kan få exakt den kombination som passar dig och dina behov. Dessutom kan du placera hyllplanen med intervaller om 7,5 cm - och dessutom enkelt och snabbt utan användning av verktyg. På så sätt utnyttjar du utrymmet på golvet och i dina hyllor på bästa möjliga sätt.
De flyttbara hyllplanen består av spånplattor med en tjocklek på 19 mm. Dessa är särskilt lämpliga för webbshoppar eller plocklager, där man önskar minimal rengöring av hyllplanen. Dessutom säkerställer ytan att produkterna har ett bra grepp och står säkert jämfört med andra lagerhyllor.
Till denna hylla har vi valt galvaniserat stål av två enkla anledningar: det rostar inte, och det är mycket slitstarkt. För att komplettera den stabila lösningen har hyllan testats på Dansk Teknologisk Institut. All produktion och utveckling har skett i Danmark.
- 4 x Kolonnben för gavel i galvaniserat stål - H:200 cm
- 6 x raka rör för gavel i galvaniserat stål - D:50 cm
- 4 x sneda rör för gavel i galvaniserat stål - D:50 cm
- 8 x Bärbalkar för Combi 75 - L:180cm
- 4 x Spånskivor för Combi 75 - L:180 x D:50 cm
- 12 x Skivstöd i galvaniserat stål för djup 50 cm.
| Systemet | Combi 75 |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 198 cm |
| Djup | 50 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 1 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 180 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Galvaniserat stål, Trä |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

