Säker lagerhylla i galvaniserat stål
Lagerhyllor och hyllsystem räddar oss från oreda och hjälper oss att hålla ordning på våra saker. Om du behöver skapa ordning på ditt lager, i hemmet eller garaget, kommer denna lagerhylla med metallhyllor att vara dig till stor hjälp. Den lämpar sig perfekt för användning utomhus eller i fuktiga utrymmen som kylrum, frysfack och mycket mer. Med det effektiva rostskyddet är du garanterad en solid lösning många år framöver.
Oavsett vad du ska lagra eller förvara, kommer detta hyllsystem att vara dig lämpligt. Längden kan byggas ut i oändlighet, så att du kan få precis den kombination som passar dig och dina behov. Dessutom kan du placera hyllorna med intervaller om 7,5 cm - och dessutom enkelt och snabbt utan verktyg. På så sätt utnyttjar du utrymmet på golvet och i dina hyllor bäst möjligt.
De flyttbara hyllorna består av 3 stålplåtar i galvaniserat stål och har en slät yta. Det gör dem otroligt lätta att rengöra, samtidigt som de är helt galvaniserade i motsats till hyllor med spånskivor.
Till denna hylla har vi valt galvaniserat stål av två enkla anledningar: det rostar inte, och det är mycket slitstarkt.
- 6 x stolpar för gavel i galvaniserat stål - H:200 cm
- 9 x raka rör för gavel i galvaniserat stål - D:60 cm
- 6 x sneda rör för gavel i galvaniserat stål - D:60 cm
- 16 x bärbalkar för Combi 75 - L:180cm
- 24 x stålplåtar för Combi 75 Metall - L:60 x D:56 cm
| Systemet | Combi 75 Metal |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 387 cm |
| Djup | 60 cm |
| Hylla pr. fack | 4 |
| Antal fack | 2 |
| Flyttbara hyllplan | Ja (7.5 cm intervaller) |
| Hyllöppningslängd | 180 cm |
| Belastning pr. hylla | 300 kg |
| Material | Galvaniserat stål |
- Skandinavisk Fabrik
- Prisgaranti
- Snabb leverans

